Srpen 2009

Den 126... Auto

26. srpna 2009 v 16:22 | Pavla
Musím napsat aspoň pár řádků co je u nás nového.Učíme se žít s elektrickým vozíkem .Známe trasy kterým se musíme kvůli barierám vyhýbat,ale kde jsme poponesli mechaničák tam električák nepoponeseme. Je to nové poznávání našeho okolí.Petr je elektičákem unešen. Sám si dojel za kamarádama a to ho hodně osamostatňuje.

Kdo chodí na stránky Diny ,tak řešíme stejný problém s autem. Elektičák se nám do auta nevejde,bereme sebou při cestách mechaničák. Při čtení komentářů na téma postižené děti na Diny stránkách mně zaujal komentář od Marcely. Mám uplně stejné zkušenosti, kolik lidí si myslí jak my rodiče na nemocných dětech bohatneme na nemoci.Vždycky se strašně naštvu, ale víc mám vztek, jak jsou lidi zlí.

Naše spolehlivé ,ale malé auto

My Citroen Xantia Activa

Den 125 ... Posudková

14. srpna 2009 v 19:00 | Pavla
Od dnešního dne je Petr invalidní důchodce.Byl mu přiznán plný invalidní důchod, má 80ti procentní invaliditu.Domů nám příjde písemné rozhodnutí o důchodu a do 3. měsíců by měl obdržet výměr a výplatní termín.Na internetu jsme se snažili najít vzoreček pro výpočet důchodu ,ale důchod je nevypočitatelný .Každá položka se násobí nebo dělí nejrůznějšími koeficienty.Výší se necháme překvapit.Posouzení byla jen formalita .Petr podepsal nějaké předem připravené rozhodnutí a bylo po jednaní.Celé mi všechno připadá moc snadné, až podezřelé.Na hladký průběh čehokoliv nejsme zvyklí. Fotku dodám zítra jen jsem se chtěla pochlubit,že nám aspoň něco hladce prošlo.

Den 124... Předvolání

12. srpna 2009 v 19:05 | Pavla
Nevím jestli jsme tak náročná rodina ,ale neustále něco vyřizujeme na úřadech a nic nejde hladce.Všechno vyřizujeme na několikrát. Dnes přišlo Petrovi předvolání k posudkovému lékaři ohledně invalidního důchodu.Pozvánka přišla dnes a Petr se má dostavit v pátek 14 . 8 .Žádost jsme podávali začátkem června.Nechápu logiku úřadů co tak dlouho trvá, ale jak se jedná o to ,že má člověk něco platit nebo doložit,tak musí být všechno hned .Jsem zvědavá jak na posudkové dopadneme,co zase bude chybět a nebo bude neúplné.V našem případě běžná věc při vyřizování čehokoliv.Ještě ,že chlapi nejsou někde odjetí , jinak by jsme čekali na posouzení asi ještě další 2 měsíce.Dám vědět výsledek.

Den 123 ...Vycházka

9. srpna 2009 v 19:33 | Pavla
Celá rodina ,hlavně Petr ,stále žije električákem.Dnes jsem byla s Petrem na zmrzlinu v Holešově .Petr jel na vozíku a já na kole.Projeli jsme zámecký park ,který navazuje na cyklostesku .Nejeli jsme dobrých 15 kilometrů.Petrova každá druhá věta byla " Kocháš se panoramatama".Naše oblíbená filmová hláška z filmů Homo homo Homolka.Zastavili jsme se i do hospůdky na pivečko .Mají švšestkové pivo a to my strašně mi chutná .
Zaujalo nás něco zavěšeného na elektrických drátech, byly to kopačky

Den 122 ... Vozík

8. srpna 2009 v 17:12 | Pavla
Třikrát sláva máme, opravuji Petr má po skoro 6 měsících elektrický vozík.Po všech peripetiích a provolaných 2000 korunách jsme vybojovali električák. Petr prohlásil ,že už mu nic nechybí, má vozík i nootebuk a je spokojený.
Pan servisní technik s Ortoservisu Brno byl velmi ochotný a příjemný. Předvedl vozík a poradil s údržboua ovládáním.

Petr je úplně jiný, samostatný jedinec .Nemusí čekat kdo ho kam odveze.

Den 121 ... Zavařování a špatný pocit

5. srpna 2009 v 18:11 | Pavla
Hodně často trávím čas zpracováním úrody.Zavařuju okurky nebo vařím marmeládu ,vyrábím dřeň do mrazáku.
Nevím jestli jsem už psala na blog,že Honza přebral péči o Petra a pracuje doma. Moc jim to doma spolu klape .Honza vaří ,pere uklízí,myje nádobí ,prostě dělá všechny domácí práce.Je to super nemuset vařit a nakupovat .Ale.....? Začínám mít opět pocit provinění vůči Petrovi .Mám obavy, aby Petr neměl pocit jako bych se o něho nechtěla starat.Měli jsme spolu rozhovor na toto téma ,jak vnímá to ,že chodím do práce a stará se o něj nejvíc Honza.Jeho odpověď mně dostala.Řekl "Matko, nezlobse ,ale s taťkou je to lepší.Neptá se mně pořád jestli nekašlu ,jestli mě něco nebolí ,prostě nic neřeší jak ty." toto ujištění mně uklidnilo.


http://www.e-knihovnicka.cz/nej/06_okurky/img/steril02.jpg

Den 120 ... Návštěva

5. srpna 2009 v 18:06 | Pavla

Ze svatby jsme si domů přivezli na návštěvu babičku a dědu .Děda má problémy s kolenem a protože , nebyl spokojený s ortopedem ve Znojmě, objednali jsme ho k ortopedovi do Kroměříže.Když jsem v práci tak jezdí po výletech s Petrem a odpoledne,když se vratím z práce tak s babičkou prokecáme celé odpoledne.

Den 119... Svatba

5. srpna 2009 v 17:54 | Pavla
V sobotu jsme byli na svatbě Honzova bratra Romana V Kyjově. Užívali jsme si svatební náladu a horké počasí.Svatební obřad se konal v opraveném zámku Milotice.


Petr a Honza v gala.


Zaujala nás babička v kroji.

Den 118 ... Konečně

5. srpna 2009 v 17:42 | Pavla
Předem se omlouvám za odmlku.Jednoduše nestíhám.Minulý týden mi dokonce volala Lenka co je s námi ,jestli žijeme.Ano ,ale je toho mna mně nějak moc a večer jsem tak unavená ,že usnu u televize.Slibuju ,že se polepším.Je doba dovolených a zaskakuju .Někdy se stává ,že přijedu domů i v pět hodin odpoledne a ráno vstávám ve čtyři.

http://www.heartratemonitorsusa.com/Images/TZ-2004/category-page-images/compare-page-images/compare-alarm-clock.JPG