Červenec 2009

Den 117 ... Boj o vozík

19. července 2009 v 15:58 | Pavla
Ve středu začal boj o elektrický vozík. Volali nám z pojišťovny ,že vozík Petrovi předběžně schválili,ale vznikl problém .Při tom slově na mně šly mdloby. Pan Fogl z VZP nám oznámil,že firma Ortoservis u které máme objednaný vozík nemá uzavřenou smlouvu s VZP a máme si vybrat jiný vozík od jiné firmy.Honza hned volal do Ortoservisu co se děje a zjištoval situaci. Hledali jsme na netu další informace jak postupovat.Další telefonát do Meyry jestli by nám vozík nedodali .Bylo jednání Ortoservisu a Meyry jak náš problém vyřešit ,protože jsme trvali na vozíku ,který dodává jen Ortoservis. Po asi desátém telefonátu jsme zjistili ,že s VZP nemá uzavřenou smlouvu žádná firma ,která dodává pomůcky.Smlouvy skončily 30.6 a do 15 .7 nejsou uzavřené nové a tím pádem nám nemá kdo dodat jakýkoliv vozík. Ve čtvrtek se Honza zabejčil a začal tvrdě jednat.Zavolal na Generální ředitelství VZP a mluvil se samotným generálním .Honza popsal celou situaci s tím,že ho nic nezajímá .V době podání žádosti byla uzavřena smlouva a mi chceme vozík a nějaké smlouvy nás nezajímají .V opačném případě budeme žalovat VZP pro zhoršení Petrova zdravotního stavu ,který vozík po operaci páteře nutně potřebuje .Ředitel vůbec nevěděl,že VZP nemá smlouvy uzavřené .Honzovi řekl ,že všechno prošetří a dal nám kontakt na ředitele VZP Brno.Pak následoval telefonát za telefonátem. Ředitel VZP zavolal do Ortoservisu, vše dojednali. Petr tedy bude mít vozík do 14 dnů. Pak Mikulka(majitel ortoservisu) nám děkoval, že konečně se daly věci do pohybu, jednají s VZP o uzavření smlouvy už asi měsíc a nebyli schopni si domluvit ani termín. V pátek ráno jel Honza pro schválené poukazy. Celé VZP byla vzhůru nohama, mají strach o svá místa a reakci ředitele, který netušil, že smlouvy nejsou uzavřené.

Závěrem :Poukazy jsou schváleny ,ale nedostanete je .Nemá vám kdo vozík dodat nejsou uzavřeny žádné smlouvy.Náš ůčet za telefon je asi 2500.Nedejte se odbýt a trvejte na svém.Na VZP strašte jménem Turčík .

Schválené poukazy

den 116 ... Zpracování ůrody

19. července 2009 v 15:49 | Pavla
Honza přivezl ze Znojma meruňky tak jsem je musela zpracovat.Pár sklenic jsem zavařila,něco zamrazila,udělala marmeládu a dřeň.Začínají taky okurky.Po práci příjdu domů a mám o zábavu postaráno.Začínají dozrávat i broskve ,ale letos jich moc nemáme,budou stačit tak akorát na přímou spotřebu.
Den 115 ... Návrat

19. července 2009 v 15:47 | Pavla
V neděli se mi konečně vrátila polovička rodiny domů od babičky.Bylo hodně povídání co nového u babičky a co jsem dělala já celý víkend.Dovezli bednu meruněk .Naše ještě nejsou zralé.Měla jsem pocit ,že je jsme se neviděli snad měsíc. Honza se domluvil ,že rodiče přijedou k nám 1 srpna .Hned ze svatby Romana(manželův bratr).Děda jede do Kroměříže do nemocnice na ortopedocké vyšetření.Je po operaci kolene ,ale něco není vpořádku,koleno pořád bolí.Kroměřížská ortopedie je jedna z nejlepších ve svém oboru.Doufám ,že vyšetření bude k něčemu ,když děda jede za Znojma až do Kroměříže.
Den 114... Samota

12. července 2009 v 12:10 | Pavla
V sobotu měla Lucka službu a já zůstala doma úplně sama.Honza je s klukama u babičky .Dopoledne jsem doděla úklid celé domácnosti.Práce mi šla rychle od ruky.Když jsem sama doma tak každá práce jde skoro sama.Odpoledne jsem si udělala výlet na kole po okolí. Je mi po všech strašně smutno .Je to poprve kdy jsem bez Petra víc než jeden den a Honza je taky s Petrem sám beze mně víc než jeden den.Kontroluju telefonem jak všechno sami zvládají.Petr mi řekl ,že jsem stíhačka a nemám se bát všechno je vpořádku.Chudák Honza musí si připadat jako neschopný otec,ale já vím ,že všechno zvládne .Můj pocit ,že nemám všechno pod kontrolou je děsný.Myslím ,že tímto pocitem jsme zasaženy všechny matky nemocných dětí. Už se těším na neděli až budou zase doma.

Fotka cyklostezky v okolí Holešova


Den 113... Kafíčko

12. července 2009 v 12:02 | Pavla
V pátek odjel Honza s Petrem a Martinem k babičce do Znojma. Na víkend jsem se stala slaměná vdova. Lucka mně počkala odpoledne u práce a šly jsme si na kafíčko a obhlédnout obchody. Užily jsme si bezva odpoledne.Lucka si koupila triko a pak jsme si zašly na pizzu. Takové společné odpoledne musíme opakovat častěji.

Pizza s nabídky v naší oblíbené pizzerii

Den 112 ...Pohodička

5. července 2009 v 16:34 | Pavla
Petrovi je dobře .Břicho nebolí a teplota taky není. Byla to asi jednodenní chřipka .U nás v okolí teď hodně řádí. Petr už snědl i oběd a všechno v pořádku .Doufám ,že večer nebude zase teplota. Neděli jsme trávili doma,kvůli Petrovi jinak jsme měli naplánovyný výlet na Hostýn. Celé odpoledne jsem prožila s knihou a kafíčkem venku v pergole.Prostě idilka .Takový klídek den mám nejradši. Petr doháněl včerejší počítačový deficit.Lucině pomalu končí dovolená. K moři jede až v září.Já dovolenou nemám tak budu doma.Honza si plánuje dovolenou s Petrem u babičky ve Znojmě.K moři nejedem.


Den 111 ... Střevní chřipka

5. července 2009 v 16:31 | Pavla
V sobotu ráno Petra udolala nevolnost a křeče v břichu. Celý den ho bolelo břicho a měl teplotu. Ležel a neměl chuť k jídlu .Naštěstí nezvracel ani neměl průjem.Odpoledne teplota stoupla až na 39 .Při teplotě Petra strašně bolí nohy ,ale tentokrát ho bolelo celé tělo .Nasadila jsem dietu .Jen čaj a pár piškotů.Jestli bude teplota i zítra jedeme do Zlína na pohotovost na CRP a pro antibiotika . Prázdniny začínají hezky.


Sbírka našich teploměrů.