Červen 2009

Den 110 ... 30.6 .... Vysvědčení

30. června 2009 v 18:36 | Pavla
Konečně prázdniny. Petr donesl své první vysvědčení ze střední školy. Má trojku z češtiny a dvě dvojky, anglina a chemie, odborné předměty za jedna. I když začaly prázdniny počasí tomu moc neodpovídá. Mně to nevadí dovolenou stejně nemám, ale při sledování povodní v televizi je mi úzko. Poslala jsem dárcovskou SMS a vzpomněla si na povodně v roce 1997. V tomto roce, moje sestřenice i s rodinou trávila celé dva prázdninové měsíce u nás. Bydleli v povodni zasažených Otrokovicích.V našem domku nás bydlelo 12 lidí. Vzpomímám na tyto událostí s určitou nostalgií. Asi to bude znít směšně, ale mi jsme si užívali. Každý večer po uložení dětí jsme večer seděli na zahradě a do noci povídali nebo opékali masíčko. Rodina sestřenice neutrpěla žádné velké hmotné škody, protože bydleli v paneláku v 8 patře. Opouštěli byt v noci na loďce, protože dům byl do prvního patra zatopen. Po opadnutí vody bylo město jako měsíční krajina. Chtěla bych lidem v zaplavených oblastech nějak pomoci. Čekám, že Charita bude pořádat nějakou sbírku.

Vysvědčení
Zaplavené Otrokovice, škola kde sestřenice učí

http://www.zsotrman.cz/img/velke/zaplavy3.jpg

Den 107 ... 23.5 ... Delší práce

26. června 2009 v 18:24 | Pavla
Od úterý mám prodlouženou pracovní dobu .Pracuju od 6 do 14.30.Dohodli jsme se s manželem,
že si práci přizpůsobí mé pracovní době.Zatím hodně pracuje doma a až odpoledne odjíždí do terénu.Zatím všechno klape.Našli jsme si režim ,který nám vyhovuje .Hledáme osobní asistenci aspoň po dobu prázdnin .Já nemám nárok ještě na dovolenou a tak budeme dovolovat doma.Lucka bere Petra na pár dnů na chatu, Honza pojede s Petrem k babičce a do Vídně. Já budu pracovat.Musela jsem si koupit štítky na klíče ,nějak se mi klíče hromadí.
http://www.imi.cz/data/foto/rozmer-3/5200032SA1.jpg

Den 108 ... 24.5 ... Svátek

26. června 2009 v 18:19 | Pavla
Honza má svátek , to je hezký rým. Svátek jsme oslavili večeří v restauraci .Počasí na zbláznění ,prší a prší.


http://www.iabc.cz/images/imgdb/original/phpXhZy8S.jpg

Den 109 ... 26.6 ... Vozík.

26. června 2009 v 18:17 | Pavla
Dnes Honza znovu urgoval u p. Vondráčka a u revizní vozík .Vondráček zase něco špatně vypsal a poukazy byly vráceny .Vondráček se vymlouvá na revizní a revizní na Vondráčka .Honza obvolal všechny nadřízené a udělal točo jak u krajské revizní tak u primářky neurologie .Do konce června bude všechno vyřízeno ,tak aspoň bylo přislíbeno na všech frontách.Moc tomu nevěřím ,ale Honza když se do něčeho obuje tak si jde tvrdě za svým.

Omlouvám se všem ,že nestíhám psat komentáře .Vstávám ve 4 ráno a večer jsem tak utahaná ,že chodím spat se slepicema.


Den 106 ... 22.6 ... Svátek

22. června 2009 v 18:13 | Pavla
Ještě jsem se nevzpamatovala z oslavy narozenin a mám svátek .Dostala jsem krásnou kytku . Jsem nějaká přešlá mrazem ,ale to bude asi tím počasím.Lije a lije do toho studený vítr a zatažená obloha,děs. Počasí na spaní. Petr je dnes a zítra doma škola jela na výlet do Brna ,ale vlakem .U nás vlakové spojení není skoro vůbec bezbarierové o autobusovém ani nemluvím. Petra výlet nemrzí ,když ráno viděl zataženou oblohu a déšť byl rád ,že může zůstat v posteli. V práci všechno v pohodě .Příjdu domů fyzicky unavená ,ale psychicky svěží. Doufám ,že počasí k nám nezavleče nějaké ty virozy .


Den 105 ... 21.5 ... Klidná neděle

22. června 2009 v 18:13 | Pavla
V neděli jsem opět dodělávala resty v domácnosti.Jak pracuju nějak nestíhám, ale pomalu a jistě začínám dávat věcem řád. Musím se učit uspořádat si čas. Je to náročnější ,ale nelituju ,že pracuju. Nějak se nám pořád kupí prádlo ,jak na vyprání tak na žehlení.Lucka už se cítí líp i opar je lepší.
Příprava na žehlení


den 104 ... 20.6... Narozeniny

21. června 2009 v 10:06 | Pavla
V sotobu jsem oslavila kulatiny. Mám podruhé 20 let. Nezní to líp než 40? Udělali jsme si doma jen malou rodinnou oslavu. Dort, chlebíčky, grilovování a tak... Nemám moc ráda velké oslavy. Děkuju Honzovi a dětem za dárky a všem kdo mi blahopříli.

http://www.rehurek.cz/photos/zijeme/2006/alena-dort.jpg

http://www.kvetinyumarusky.cz/images/slavnostni-kytice-1.jpg

Den 103 ... 19.6 ... kontrola

21. června 2009 v 9:58 | Pavla
Lucka se cítí líp i líp vypadá. Byla na kontrole u doktorky. Dostala druhou mastičku na opar. Začíná se opar trochu lepšit. Pomalu otevře i pusu. Pije brčkem a jí malou lžičkou. Koupila jsem Lucce aspoň nutrydrinky v lékárně, protože je hubená, že by jí i silnější vítr porazil. Musí trošku přibrat. Byla sice hubená ještě před nemocí, ale teď vypadá jako anorektička. Na další kontrolu jde až ve čtvrtek, ale už by nejradši šla do práce doma jí to nebaví. Petr je naštěstí v pořádku. Nechci to ani říkat nahlas, abych to nezakřikla.

Konečně mám fotku asistentky nevěsty, která měla v sobotu svatbu.

Den 102 ... 18.6 ... Opět návštěva Kroměříže

18. června 2009 v 19:42 | Pavla
Dnes jsme opět jeli do Kroměříže na podání žádosti o důchod .Dodali jsme všechny potřebné doklady a schutí jsem se zasmála. Honza si doma pozjišťoval čísla zákonů a všechno si vytiskl. Na úřadě nás poslali přímo k nějakému odborníkovi na sepsání žádosti. Zase začal, že nárok je až od 18. Honza vytasil zákony a pán oznámil "to není tak jednoduché, musím si zákon pročíst". Honza pána upozornil, že zákon platí od roku 1995 a teď je rok 2009, tak by mohl zákon už znát. To mně rozesmálo. Žádost je podaná a teď budeme čekat. Dnes Honza ještě volal na pojišťovnu jak je to s naší žádosti na vozík vypadá. Další jobovka. Žádost se vrací k docentu Vondráčkovi na doplnění. Pokud se žádost nevrátí do konce června, bude zasedat komise až v září. Uháníme Vondráčka, aby žádost co nejrychlej doplnil a odeslal. Nic u nás nejde jednoduše.

Zákon, kterým jsme byli vyzbrojeni.

Den 101 ... 17.5 ... Žádost o důchod

18. června 2009 v 19:39 | Pavla
Honza mně vyzvedl v práci a jeli jsme do Kroměříže žádat o Petrův důchod. Samozřejmně nevěděli co po nich chceme. Paní na přepážce si na nás zavolala dokonce i vedoucí. Neustále tvrdili, že na důchod je nárok až od 18 let. Když jsme byli neodbytní tak nám řekli, že máme přinést potvrzení o studiu. Ve čtvrtek jedeme znovu.

Fotka kroměřížského náměstí.

Den 100 ... 15.5 ... Prosba o radu

16. června 2009 v 20:05 | Pavla
Lucka byla v pondělí u lékaře. Má silnou angínu, už druhou během půl roku. K angíně se jí přidal silný opar. Má opar na horním i dolním rtu dokonce i v puse. Původně jsem myslela, že má afty. Doktorka řekla, že má opar i na vnitřní straně rtů. Nemůže jíst ani tekutou stravu a pije jen brčkem. Dostala nějakou vodičku a mast Clotrimazol. Vůbec nepomáhá. Nevíte někdo nějaký účinný recept na opar? Lucka jako dítě nebyla tak často nemocná jako teď.
Petr měl včera mírně zvýšenou teplotu, ale dnes už je v pohodě. Pro jistotu je doma a vypadá zdravě. Doufám, že jsem to nezakřikla.
V práci všechno super, jen ať mně nepřejde optimismus.

Omlouvám se fotka vypadá strašně, ale neumím to popsat, chtěla bych Lucce pomoct a nevím si rady.

Den 99 ... 14 .6 ...Neděle

14. června 2009 v 19:24 | Pavla
Dnes jsem doháněla nedodělky v domácnosti a pečovala o Lucku. Cítí se pořád mizerně teplotu má kolem 38. Zítra jde na kontrolu tak uvidíme. Petr je stále v izolaci od Lucky. Dnes jsem měla za úkol Petra ostříhat, už to slibuju asi týden. Teď jsem si všimla, že píšu blog už 100 dní. Zítra to musíme nějak oslavit. Psala mi Lenka, že Wlci v pořádku doletěli na Kos a Majda je OK. Přeju jim hezkou dovolenou u moře. Letos u nás nějaká dovolená u moře nehrozí. Já, pracující nemám ještě nárok na dovolenou to zaprvé, zadruhé konečně jsme dokončili střechu a budeme pokračovat v rekonstrukci našeho domu. Jediná dovolená, která mně čeká jsou písky a malta. Vy ostatní si užívejte moře.

Petrův nový sestřich.

Den 98 ... 13.6 ... Pohotovost

14. června 2009 v 19:23 | Pavla
V sobotu dopoledne Lucka spala po noční. Po probuzení měla teplotu v poledne skoro 39. Nemohla polykat a já doma jako na potvoru neměla žádné antibiotika. Lucka v neděli měla mít zase službu tak jsme museli jet na pohotovost pro antibiotika a neschopenku. Má angínu a nějakou zmutovanou. Dostala antibiotika a v pondělí musí ke své doktorce. Trpí na angíny má ji dvakrát ročně napodzim a v létě. Při minulé angíně byla i na krčním a bylo jí řečeno, že asi bude muset jít vytrhnout krční mandle. Lucka je úplně hotová, strašně ji bolí v krku, nemůže polknout ani čaj. Teplota je pořád kolem 39. Petr byl okamžitě izolován a nasadila jsem preventivní léčbu. Cestou s pohotovosti mi ještě ke všemu přestal fungovat tachometr, tak jsem rychlost jen odhadovala. Na této trase většinou měří policajti rychlost. Naštěstí je na začátku každé obce světelná tabule s ukazatelem rychlosti. Když se daří tak se daří.

Totálně zničená Lucka.
Tachometr mě nechungoval Honzovi ano.

Den 97 ... 12.6 ...Pátek

14. června 2009 v 19:21 | Pavla
Nějak nemám čas. Potřebovala bych aby měl den aspoň o 2 hodiny víc, ale jsem spokojená. V pátek má Petr školu až do dvou hodin. Musím nakoupit na víkend a než přijedeme domů jsou hned 3 odpoledne. V klídku kafíčko si, ale neodepřu. To je u nás rituál klídku a pohody. V pátek šla Lucka na noční a říkala, že se necítí moc dobře. V sobotu ráno jsem pro ni jela do práce a už měla teplotu. Tak uvidíme.

Můj života budič. Kafe.

Den 96 ... 11.6 .. Blahopřání

11. června 2009 v 18:32 | Pavla
Nějak nestíhám. Jsem v jednom kole, ale spokojená. Už asi měsíc vím, že se bude v sobotu vdávat Petrova asistentka Marta. Od pondělí kupuju blahopřání ke svatbě a vzpomněla jsem si až dnes. Zítra musím blahopřání zanést do schránky, abych nezapomněla má Petr za úkol mi připomenout. Snad nezapomene. Dětska ve třídě se složili na dárek a blahopřání. Co koupili nevím, přísně tajné. Mají strach, že bych Martě zkazila překvapení. Držím pusu na zámek neprozradila jsem ani, že kupují dárek. Můžu všechno napsat, neví že mám blog i kdyby věděla teď má jiné starosti než číst na netu. Po svatbě dodám fotku nevěsty i ženicha.

Den 95 ... 10.6... Návštěva u starosty

10. června 2009 v 16:57 | Pavla
Dnešní návštěva u starosty ohledně městské policie, vodorovného značení na parkovacích místech pro invalidy a placení poplatků na placených parkovištích byla k ničemu. Pan starosta řekl, že řešení neoprávněného parkování na invalidech řeší státní policie a né městská, která nemá žádné pravomoci. Zavolal na odbor dopravy pro informace ohledně vodorovného značení, kde mu oznámili, že musí být a musí být s 80 procent viditelné. Doporučil mi volat pouze statní policii. Placení poplatků byl další oříšek. Polatky jsou dány vyhláškou města. Zjistí stav věci v našem městě. Na moji otázku zda toto je v kompetenci měšťáků odpověděl, že ano. Když jsem argumentovala, že jeden strážník řekne, že platit nemusím a druhý, že musím. Chtěl vědět, který den a který strážník mi tuto informaci dal. Popravdě jsem řekla, že nevím ani jméno, ani datum. Není co řešit, tvrzení proti tvrzení. Na můj dotaz proč nejsou pravidla placení napsána na parkovacích automatech nebo někde jinde odpověděl udělají nápravu. Ptala jsem se jak má invalida zaplatit když je na vozíku a nedosáhne k otvoru na vhazování peněz. Odpověd "Je víc lidí s označením invalida, kteří chodí, než vozíčkářů." Na toto jsem prostě neměla argument a odešla jsem. Závěr zní: S problémem s parkováním invalidy volat státní policii. Než pojedete do jiného města tak si napřed prostudujte jejich vyhlášku jestli máte platit poplatek za parkování na invalidech. Nemáme přece nic jiného na práci, jsme celý den doma za tak velké peníze, co by jsme ještě chtěli. Nevzdám se, poženu to vejš i kdybych měla volat do televize.

Dnes dopoledne měl Honza volno tak uvařil oběd. Jinak, když teď pracuji, vařím večer na další den. Udělal řízky. Mega řízky přes celý talíř. Musela jsem oběd vyfotit. Hned byly řeči, zase na blog. No jasně ať se pokochají i ostatní.

Den 94 ... 8.6... První den v práci

9. června 2009 v 18:21 | Pavla
První den v práci byl trochu rozpačitý, něco úplně nového, ale super. Kolektiv se zdá v pohodě. Všichni říkali, vy jste mamka Lucky? Na tom samém oddělení pracovala. Lucku přeřadili na druhé oddělení a já nastoupila na její původní. Všechno v pohodě jen si budu muset všechno znovu přeorganizovat. Byla jsem zvyklá na jiný režim, který fungoval. Teď je všechno jinak. U nás vždy byl určitý režim, už od doby kdy byly děti malé. Musím si zvyknout. Práci mám od 8 do 12.30 a Petr končí v jednu. Možná to bude znít směšně, ale připadám si strašně důležitá a potřebná. Cítím se super. Uvidíme za měsíc jestli mi optimismus vydrží. Dohodli jsme se s Petrem, že začneme hledat osobního asistenta. Blíží se prázdniny a končí škola. Manžel má sice pružnou pracovní dobu, ale nebude asi pořád dopoledne k dispozici. Ještě musíme všechno pořádně promyslet.Moje pracoviště .Fotila jsem potajnu.Nesmí se fotit.

Den 93 ... 6.6 ... Výsledky

7. června 2009 v 10:21 | Pavla
Po pátečním rozhovoru se strážníky jsem zapomněla na všechno ostatní. Mám výsledky krevních testů, jsem zdravá. Moje únava byla asi z jara. Boreliozu ani jinou klíštěcí nemoc nevlastním. Huráá. Musela jsem jít k lékaři na vstupní prohlídku. U své dr. jsem vyzvedla kartu a šla k dr. kterou mi nařídil zaměstnavatel (domov důchodců). Podniková lékařka si mně asi spletla s obyvatelem domova důchodců. Neustalé křičela, ale já nejsem nedoslýchavá ani hluchá. Bylo znát, že ordinuje jen pro obyvatele domova. Na každou věc se mně ptala minimálně dvakrát. Po hodině strávené v ordinaci vystavila potřebné potvrzení, můžu pracovat. Na osobním odělení jsem odevzdala potvrzení od lékaře, potřebné doklady a výpis z rejstříků trestů. Následovalo školení bezpečnosti práce. Pán mi dal do ruky složku předpisů na pročtení a odešl. Nezáživné čtení. Chvilkama šla na mně dřímota. Doufala jsem, že se mně na nic ohledně předpisů nikdo ptát nebude. Pán se vrátil s hasícím přístrojem. Předvedl obrazně jak se s přístrojem pracuje, na nic se neptal. Podepsala jsem papíry o proškolení, snad 6 papírů. Za další paní jsem šla do skladu pro oblečení. Sklad byl hned vedle márnice. Měla jsem husí kůži i na zádech. Přebrala jsem oblečení, bílé kalhoty, červenou polokošili, pracovní obuv a čip, který slouží na hlášení odchdu a příchodu. Doma jsem hned vyslýchala Lucku (pracuje v domově) ohledně márnice. Mami neboj ta už se nepoužívá. Dřív když někdo zemřel tak se ukládal do márnice, ale teď přijede pohřební služba hned. Obyvatele domova musí žít s pocitem, že odsud není návratu. Věřím, že všechno zvládnu, v pondělí nastupuju.

Pracovní oděv.

Den 92... 5.6 ... Vodorovné značení

5. června 2009 v 16:54 | Pavla
Hurááá máme před školou vodorovné značení na parkovacím místě pro invalidy. Ráno na nás čekal pan školník, málem natáhl červený koberec. Všichni ve škole žijí moji rozepří s městskou policií. Pana školníka manželka je držitelkou znaku invalidy. Dnes se mnou řešil placení parkovného na placeném parkovišti. Včera parkoval na takovém parkovišti v Holešově a přišel za ním strážník právě ve chvíli kdy kupoval lístek na parkování. Měšťák upozornil, že parkovné se platit nemusí pokud máte znak invalidy. Byla jsem mile překvapená, ale pro jistotu jsem zavolala a ověřila si placení. Bylo mi oznámeno platit musím. Náš rozhovor musím napsat celý. Byl opět inteligentní. Do telefonu jsem se slušně představila a vznesla dotaz. Slyšela jsem "Zas volá ta baba", po chvíli: "Předám kolegu". Znovu jsem odříkala dotaz, i když musel vědět na co se ptám. Odpověď "Paní, no já bych tam raděj tu pětikorunu vhodil a můžete tam stát i celý den. Botičku ani pokutu vám nedáme."Na můj dotaz proč jiný strážník uvedl, že nemusím platit byla odpověď "Dnes nemá službu". Dál jsem v rozhovoru nepokračovala. Takže, když budu na parkovišti parkovat, tak si napřed zjistím, který strážník má službu a podle toho si lístek buď koupím nebo ne. Logické! Už si píšu seznam pro starostu, abych na něco nezapomněla. Další věc je ta, že i kdyby invalida chtěl zaplati, z vozíku nevhodíte peníze do automatu. Je vysoko. Asi vyskočí, koupí lístek a zase usedne na vozík. Jak jednoduché. Po návštěvě u starosty budu muset dodržovat snad všechny předpisy, měšťáci si na mně í určitě došlápnou, ale já se nedám.

Peníze se vhazují úplně nahoře.

http://www.kromeriz.cz/images/foto_08_01/mestkapolicie_Kromeriz.jpg

Den 91 ... 4.6 ... Význam slova

4. června 2009 v 19:49 | Pavla
Dnes jsem něco řekla o kandelábru a Petr na mně hleděl s otevřenou pusou. Nikdy slovo kandelábr neslyšel. Po záchvatu smíchu se snažil logickým myšlením najít co slovo znamená. Nepřišel na nic. Po mém vysvětlení, že je to sloup veřejného osvětlení, nechápal. Takových zážitků je u nás víc. Honza pochází ze Znojma a některé znojemské výrazy znám jen od něj. U nich se například dcerám říká ŽABY (narodila se nám žaba Natálka). Nezní to směšně? Kůlna je oškuchla, tomu jsem se smála nejvíc. Další moje perličky:
- prádlo je tupý
- prádlo je skoro suché.
- vyzdechlený - vybledlý
- zababolat - zakrýt se peřinou

Takových výrazů u nás koluje spousta. V naší vesnici se moc nářečím nemluví, ale v sousední je nářečí slyšet všude, nejen u starších lidí, ale i u malých dětí. Drží si tradici.
Petr si včera založil blog, aby měl Wlk aspoň jednou pocit, že není sám mezi tolika ženskýma. Holky nebojte stála jsme v přesile.

Starodávný kandelábr.

Ilustrační foto
https://registr.cvut.cz/registr/upload/V/V004234B.JPG