Den 81 a 82 ... 25 a 26. 5 ... Dva dny s policii

26. května 2009 v 19:18 | Pavla
Včerejšek a dnešek jsem opět řešila vodorovné značení pro invalidy. Jak jsem byla ubezpečena ředitel městské policii, strážníci budou proškoleni. Nejsou! Rano když jsem vezla Petra do školy stalo na invalidech auto. Zavolala jsem stážníky, zapsala si značku auto a pro jistotu vyfotila aspoň mobilem. Než přijeli přišel k autu jeho majitel a na můj dotaz jestli si všiml značky invalidy arogantně odpověděl, že nebylo kde zaparkovat a odjel. Strážnici opět začali tvrdit, že chybí vodorovné značení a nemají co řešit, když auto už odjelo. Vychrlila jsem číslo zákona, poznávací značku auta a oznámila, že mám vše nafocené. Nic je nezajímalo. Mleli si svou, i kdyby přijeli včas nic by neřešili, chybí vodorovné značení.

Náš rozhovor: - Pokuď vím v ČR platí zákona pro všechny i pro městskou policii.
- Městská policie má své zákony
- Značku instaloval MěÚ, proč neudělali i značení, aby značka byla platná
- Víte zaměstnanci úřadu jsou blbci
- Vy jste taky zaměstanci úřadu, jste taky blbci?
- Kdyby napadl sníh, jak uvidíte značení
- Kde vidíte sníh?

Naše depata byla opravdu na úrovni.
Nasedli do auta a odjeli na další akci, někdo nazaplatil asi poplatek na placeném parkovišti. Toto jednání mně vytočilo doběla. Sedla jsem do auta a jela na státní policii. Řekla jsem celou story i číslo zákona a policista se mnou souhlasil, jsem v právu. Naší debatu slyšel i sám náčelník, otevřel chytrou knihu zákonů a dal mi zapravdu. Městská policie ignoruje zákony a vykláda po svém proto vždy raději volejte Státní Policii.

Dnes jsem jela za ředitelem měst. pol. a vyložila mu situaci a řekla stanovisko Státní Policie. Ředitel oznámil, že Státní Pol. si zákon vykládá špatně. Strážníci budou jezdit na obhlídky situace a dají podnět odboru dopravy k vodorovnému značení. Jsem rozhodlá zavolat do televize ať někdo celou situaci vyřeší. Jestli má pravdu Městská nebo Státní Policie. Zítra mám jednání se starostou města jako nadřízeným městské policie. Moje dvoudenní anabáze s vodorovným značením, policií a zákonem snad bude brzy vyřešena.
http://www.diskutujem.cz/wp-content/vozickar.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wlcice Wlcice | E-mail | Web | 27. května 2009 v 8:37 | Reagovat

... zdá se, že vtipy o policajtech nevznikají (už léta) jen tak náhodou! Je to smutné, když policajt nezná vyhlášku. U nás měšťáci vybírají tučné pokuty za parkování na invalidech zejm. u Globusu- i já jsem se musela prokázat průkazkou :-) - a to jsem měla Majdu s sebou- předpis je předpis :-)) Inu jiný kraj-jiný mrav! Jen je pěkně vychovej!

2 lenka lenka | E-mail | 27. května 2009 v 8:48 | Reagovat

Hlavně trvej na potrestání strážníků a jejich nadřízeného. Jinak si ty prevíti budou dělat co chtějí.

3 Markéta Markéta | Web | 27. května 2009 v 16:18 | Reagovat

No já sice s měšťáky neřešila parkování, pro změnu jsme řešili přecházení přes cestu s vozíkem. Jsou toho názoru, že se musí po přechodu, i když jsou na něm díry a koleje od tramvají vystupují nebo se propadají i 10 cm nad nebo pod úroveň vozovky. O tom, že je tam velký patník a vedle cca 2 m je sjezd pro zásobování ani nemluvím. :-(( No nepochopili, že prostě přes přechod je to pro Lukiho více nebezpečné než jet kousek vedle. ;-)

4 Macela Macela | 29. května 2009 v 12:57 | Reagovat

Sem") napište komentář

5 Robin Robin | 7. července 2012 v 13:15 | Reagovat

Dobrý den, myslím si, že v tomto konkrétním sporu mají pravdu strážníci. Našel jsem platnou vyhlášku Ministerstva dopravy a spojů 30/2001 Sb. kde se v § 12 odstavci 1 písmenu m mimo jiné píše píše:

...symbol oznacení c. O 1, oznacující parkovište vyhrazené podle zvláštního predpisu 6a),
je vždy doplnena vodorovnou dopravní znackou "Vyhrazené parkovište pro vozidlo prepravující osobu
težce postiženou nebo težce pohybove postiženou" (c. V 10f); znacka ukoncuje platnost znacek c. B
28 a c. B 29,

to podle mě znamená, že i když svislé dopravní značky jsou nadřazeny těm vodorovným, v tomto případě by strážníci řešili přestupek protizákonně. Je výslovně psáno, že u O1 musí být svislá značka doplněna vodorovnou, pokud není, obavám se, že je neplatná.

Jsem pouze laik, a mohu se mýlit. Tahle to chápu a já parkovat na O1 bez vodorovného značení asi bych si pokud nenechal dát. Doporučuji Vám bombardovat  Odbor dopravy ať zjednají nápravu. Hezký den

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama