Květen 2009

Den 87 ... 31.5 ... Návštěva

31. května 2009 v 19:51 | Pavla
Jak Honza včera slíbil,vařil. Dělal chalupářské řízky a bramborovou kaší. Při vaření používá všechny doma dostupné přístroje. Potom to umývání, děs, ale jídlo luxusní. Já funguju jako pomocná síla, přinést, odnést, podat, očistit, ale nekrájet. Před obědem přijel Honzův bratr Roman s rodinou. Přijel nás pozvat na svatbu. Podruhe se žení. Už teď vím, že nic neobleču jak jsem přibrala. Na mou postavu něco sehnat je umění, malá, tlustá.

Taťka vaří s přístroji.

Společný oběd.
Honza s bráchou a budoucí švagrovou.

Den 86 ... 30 .5 ... Sobota

31. května 2009 v 11:19 | Pavla
Cítím se nějaká unavená. Ráno se vzbudím utahanější než večer. Jde na mně asi jarní únava. Sobota opět klidová. Běžné domací práce, abych udělala rodině radost upekla jsem koláč z kynutého těsta. Pracné, ale dobré. Teplé koláče se u nás můžou, ale v jakém množství! Honza slíbil, že za koláč zítra uvaří. Každý den u nás prší a večer se ukáže sluníčko. Lucka mi nasadila brouka do hlavy. Jak se cítím pořád unavená a mám potřebu stále pít, jestli nemám cukrovku nebo boreliozu. U nás je spoustu klíšťat. Letos jsem měla dvě. Lucka je sice hypochondr, ale hlodá ve mně červíček pochybností. Jestli se stav nezlepší budu muset k lékaři, tak nerada.

Málem jsem volala hrnečku dost!

Polotovar.

Hotový výrobek.

Den 85 .. 29.5 ...Cesta do Zlína

29. května 2009 v 20:11 | Pavla
Opět celý den pršelo. Vyjímečně přijel Honza brzy domů a jeli jsme do Zlína po nákupech. Zajeli jsme do obchodního centra. Já udělala nákup na víkend a Petr s Honzou prošmejdili Obi a Baumax. Nezapomněli jsme ani na příjemné posezení u kafíčka. Cestou domů jsme byli svědky dopravní nehody. Srážka náklaďáku s osobákem. Po nárazu začalo auto hořet. Něco strašného. Od nehody nás dělilo asi 6 aut. Řidič dalšího náklaďáku vytáhl hasící přístroj a auto uhasil než přijeli hasiči. Řidič byl na místě mrtvý. Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Moje první otázka byla jestli máme v autě hasící přístroj, nemáme. Utrpěla jsem takový šok, že jsem byla ráda, že nemusím řídit. Bylo to první setkání s bouračkou a doufám, že poslední. Fotku nemám, i když foťák ležel vedle mně. Připadalo mi nevhodné fotit takovou tragedii. Ještě jsme se zastavili v obchodě pro hasící přístroj.

Den 84... 28.5 ... Švadlenkový

29. května 2009 v 19:48 | Pavla
Jsem vyučená švadlena. Obrací se na mně známí, když potřebují něco ušít nebo opravit. Stav nedodělků byl kritický. Jedna známá potřebovala spravit kalhoty, další všít nový zip. Byla toho pěkná hromádka. Opravy moc ráda nedělám, dají víc práce něž ušít něco nového. V dnešní době koupit látku a nechat si něco ušít není cenově výhodné. Ani pro nás doma moc nešiju sem tam něco Lucce, naposled maturitní šaty. Honza říká, že platí pravidlo "kovářova kobyla chodí bosa". Přišít knoflík na košili si chudák musí sám. Deštivé odpoledne jsem strávila u šicího stroje. Došla jsem k zjištění, potřebuji brýle. Navléknot nit do jehly bylo někdy i s vyplazeným jazykem. Šicí stroje mám dva, ale nejraděj šiju na starém elektrickém. Prošije všechno i když pamatuje jak říká Petr "Cara Klacka".

Můj milovaný stroj z doby Cara Klacka.

Den 83 ... 27.5 ... Muškáty

27. května 2009 v 18:55 | Pavla
Domluvená schůzka se starostou je odložena na 10. 6. Ráno mi zazvonil telefon a ozvala se paní sekretářka, že pan starosta má naléhavé jednaní v Praze a proto musel schůzku zrušit, dohodla semnou nový termín. Napsala jsem nový dotaz na policejní prezidium. Doufám že nebudu na odpověď čekat dlouho.

Večer jsem slyšela varování před bouřkou. Začalo velké uklízení. Muškáty jsem uklidila do dílny, když má být silný vítr. Co se povalovalo venku bylo uklizeno. Nachystala jsem baterky pro případ výpadku proudu. Takto vyzbrojená jsem ulehla a čekala kdy mně probudí burácení hromů. Bouřka se u nás nekonala, naštěstí. Kdybych všechno neuklidila tak vypukne pravé peklo. Zákon schválnosti. Ráno sice trochu pršelo, ale nic moc. Odpoledne vysvitlo dokonce sluníčko. Takové velké ochlazení doufám nepřinese virózy.
http://www.balkonovekvetiny.cz/kvetiny/muskaty-3.jpg

Den 81 a 82 ... 25 a 26. 5 ... Dva dny s policii

26. května 2009 v 19:18 | Pavla
Včerejšek a dnešek jsem opět řešila vodorovné značení pro invalidy. Jak jsem byla ubezpečena ředitel městské policii, strážníci budou proškoleni. Nejsou! Rano když jsem vezla Petra do školy stalo na invalidech auto. Zavolala jsem stážníky, zapsala si značku auto a pro jistotu vyfotila aspoň mobilem. Než přijeli přišel k autu jeho majitel a na můj dotaz jestli si všiml značky invalidy arogantně odpověděl, že nebylo kde zaparkovat a odjel. Strážnici opět začali tvrdit, že chybí vodorovné značení a nemají co řešit, když auto už odjelo. Vychrlila jsem číslo zákona, poznávací značku auta a oznámila, že mám vše nafocené. Nic je nezajímalo. Mleli si svou, i kdyby přijeli včas nic by neřešili, chybí vodorovné značení.

Náš rozhovor: - Pokuď vím v ČR platí zákona pro všechny i pro městskou policii.
- Městská policie má své zákony
- Značku instaloval MěÚ, proč neudělali i značení, aby značka byla platná
- Víte zaměstnanci úřadu jsou blbci
- Vy jste taky zaměstanci úřadu, jste taky blbci?
- Kdyby napadl sníh, jak uvidíte značení
- Kde vidíte sníh?

Naše depata byla opravdu na úrovni.
Nasedli do auta a odjeli na další akci, někdo nazaplatil asi poplatek na placeném parkovišti. Toto jednání mně vytočilo doběla. Sedla jsem do auta a jela na státní policii. Řekla jsem celou story i číslo zákona a policista se mnou souhlasil, jsem v právu. Naší debatu slyšel i sám náčelník, otevřel chytrou knihu zákonů a dal mi zapravdu. Městská policie ignoruje zákony a vykláda po svém proto vždy raději volejte Státní Policii.

Dnes jsem jela za ředitelem měst. pol. a vyložila mu situaci a řekla stanovisko Státní Policie. Ředitel oznámil, že Státní Pol. si zákon vykládá špatně. Strážníci budou jezdit na obhlídky situace a dají podnět odboru dopravy k vodorovnému značení. Jsem rozhodlá zavolat do televize ať někdo celou situaci vyřeší. Jestli má pravdu Městská nebo Státní Policie. Zítra mám jednání se starostou města jako nadřízeným městské policie. Moje dvoudenní anabáze s vodorovným značením, policií a zákonem snad bude brzy vyřešena.
http://www.diskutujem.cz/wp-content/vozickar.jpg

Den 80 ... 24.5 ... Nový recept

24. května 2009 v 16:36 | Pavla
Dnes na oběd jsem dělala recept od Wlčice vepřové maso se sýrem ve šťávě z masoxu. Byla to pochoutka. Odpoledne jsem konečně zasadila okurky, které předpěstovávám. Jak předpovídali pršet tak u nás celý den nádherně svítí sluníčko. Víkend strašně rychle uběhl zítra pondělí a zase dokola. Ještě čekám na zprávy od Lucky kdy se navrátí domů. Vždycky než splknem a probereme zážitky, to je na dlouho. Petrova hláška: "ještě vás nebolí huba, o čem pořád melete".

Zapoměl jsem výtvor vyfotit, používám fotku z receptu (mňamka).

Den 79 ... 23.5 ... Oslava

24. května 2009 v 16:34 | Pavla
V sobotu jsme slavili Martinovi 19 narozeniny. Celý víkend u nás byla Martinova přítelkyně Vendy. Lucka pro změnu trávila víkend u svého přítele a proto blahopřála už v pátek. Večer pokračovala oslava pro kamarády na zábavě, vzali sebou i Petra. My rodiče jsme dělali taxi.

Den 78 ... 22.5 ... Pohovor

22. května 2009 v 21:00 | Pavla
Rozhodla jsem se pro změnu v mém životě. Najdu si práci! Dvacet let doma je na mě opravdu znát. Jak říká Petr, aby to nebyla počáteční stařecká demence. Dnes jsem byla na pohovoru. Pocity smíšené. Nejvíc mě štve, že nevím výsledek hned. Věta, my se vám ozveme do týdne je šílená, ale nic nenadělám. Mám všechno promyšlené. Petrovi najdeme osobního asistenta, aby čas netrávil jen se mnou. Myslím, že to bude příjemná změna jak pro Petra tak i pro mně.
Z pohovoru mám dobrý pocit a doufám i šanci, ale nechci nic zakřiknout. Jsem pověrčivý člověk. Až budu vědět výsledek napíšu víc (i v případě neúspěchu).
http://jeziholka.bloguje.cz/img/pohovor5.jpg

Den 77 ... 21.5 ... Horký den

22. května 2009 v 20:57 | Pavla
Horké počasí jako v létě, mě bolí hlava jako střep. Na stará kolena začínám trpět migrénou, něco strašného. Jakýkoliv pohyb způsobuje bolest, je mi šíleně. Petra jsem ještě z vypětím všech sil dovezla ze školy. Musím napsat Petrovi hlášky: Jsem skromný člověk, stačí vybalit notebook, nachystat něco dobrého na zub, podat pití a to je vše. Honza pro změnu komentoval můj stav tím, nedívá se ani na Ordinaci musí ji být opravdu zle. Naštěstí přijel brzy z práce a Petr hrdě prohlásil. Matko lež taťka mě zaopatří. Prospala jsem se a jako mávnutím bylo po bolesti. Jak rychle přišla, tak i odešla. Naštěstí.
http://www.ibalgin.cz/Files/public/obrazky/ibalgin/ibalgin_400.jpg

Den 76 ... 20.5 ... Telefonní den

21. května 2009 v 13:39 | Pavla
Další den s telefonem. Zjišťovala jsem jak probíhá schvalovaní električáku u VZP. Obvolala jsem co se dalo VZP, Ortoservis, revizní lekaře a mám výsledek. Ve stručnosti. Električák schvaluje komise, ale už ne v Praze na ústředí. Komise jsou krajské a zasedají zpravidla jednou měsíčně. Od podání žádosti, většinou do měsíce je rozhodnutí. Neplatí tvrzení pracovníka VZP pana Fogla, který mně mylně informoval o zasedání komise jen dvakrát ročně. Pan Fogl opravdu pracovník na svém místě! A to pracuje jako jeden z vedoucích pracovníků.

Den 75 ... 19.5 ... Pojišťovna

20. května 2009 v 5:56 | Pavla
Prší a lije jako z konve.Kdybych jeden den něco neřešila s úředniky ,tak nežiju.Telefonovala jsem panu dr.Vondráčkovi jak vypadá naše žádost s električákem (první je informován Dr ,který dal doporučení).Dostala jsem telefon na paní dr. revizní a ta mi oznámila ,že schvalovací komise na ústředí zasedá 2 krát ročně.Musíme čekat do června .Máte někdo podobnou zkušenost ? Zdá se mi to jako blbost,podáte žádost v lednu a čekáte do června .Uvidíme ,když tak to poženeme vejš.Dnešní a včerejší telefonní den završila paní z VZP, se sdělením, že odmítáme vrátit starý mechaničák.Šly na mně mdloby.Pán s Meyry k nám jezdí pro vozík už dva roky.Vždy zavolá a sjedná termím odvozu ,v dohodnutý termín čekám a opět telefon ,nestíhá .Zavolá a dohodneme se na příště.Tako se to opakuje co druhý měsíc.VZP tvrdí ,že my odmítame vozík vrátit nebo nejsme doma .Má si pro vozík dojet dnes ,tak jsem zvědavá .Něco mu pěkně od plic řeknu.Nechci vidět účet za telefon .V republice platí " Dej blbovi funkci ,lejstro a razítko"
http://uo.caritas.cz/foto/pujcovna/katalog/invalidni_voziky/Atlas_lite-http-__www.sivak.cz_katalog_.png

Den 74 ... 18.5 ... Úřední šiml

18. května 2009 v 15:04 | Pavla
Kde je včerejší pohoda? Dnes jsem začala na sociálce vyřizovat žádost na proplacení zvedacího zařízení na elektrickém vozíku. Minulý týden nám došlo potvrzení o ceně z firmy Ortoservis na zvedací zařízení. Volala jsem na sociálku a vysvětlila o co žádám, zda je na to nějaký formulář. Paní mi oznámila, že toto zařízení nemá s čím srovnat, ani jak postupovat při vyřizování žádosti. Holešov je malé město a električák nikdy nevyřizovali. Napadlo mě zavolat paní Kočové a poprosit o radu. Měla právě poradu, zavolá za hodinku. Řekla jsem si, že nejsem tak blbá i když 20 let doma je znát. Nažhavila jsem telefon a zavolala do Ortoservisu a vysvětlila situaci ze sociálkou. Pán byl velmi ochotný (dlouhovlasý z Hodonína) vzal si kontakt na holešovskou sociálku. Po půl hodině mi zavolal zpátky s tím, že mluvil vše vyřídil a sociálka zařízení uhradí. V jaké výši doposud nevím. Uvidíme zítra, doufám, že si mě nevychutnají. Odpoledne volala paní Kočová a já ji hrdě oznámila: "Věc vyřízena". Tímto paní Kočové děkuji za ochotu pomoct.
Odpoledne Petr chtěl podat nabíječku na telefon. Na mou otázku kde je? Odpověděl: "V káblovém šuplíku, první od vrchu". Šuplík jsem vyfotila, to prostě musíte vidět. Škoda slov na komentář.

Den 73 ... 17.5 ... Neděle

17. května 2009 v 19:12 | Pavla
Když čtu blogy ostatních, plné vyjímečných situací tak jsme málo akční rodina. Neděle byla pohodová, všichni jsme si užívali nicnedělání. Když mám to nové kolo, tak jsem se jela projet. Honza naložil masíčko a večer jsme si užily grilování. Petr se učil do školy a dodělával resty. Tento týden budou ve škole maturity. Mají jiný rozvrh, nejhorší je úterý 2 hodiny matematiky, 2hodiny ekonomiky a hodinu matiky. Jak říká Petr "na provaz".

Omlouvám se za fotku, foceno na rychlo než se všechno sní a nebude co fotit.

Den 72 ... 16.5 ... Uplakaná sobota

17. května 2009 v 19:10 | Pavla
Sobota nudná, propršená. Zatažená obloha celý den posílala na zem dešťové kapky. Depresívní počasí mělo vliv i na moji náladu. Někam se zahrabat. Donutila jsem se vykonat nezbytné domácí práce. Odpoledne jsem se pustila do přesazování květin. Tak vkládám fotku banánovníku. Petr se zašil u počítače a byl spokojený. Navečer přijela moje sestřenice Marcela s manželem Laďou. Mají dva puberťáky Zuzku a Viktora, ale ti měli své aktivity. Chtěla jsem fotit, ale nedostala jsem povolení. Marcelu poznáte na dalším srazu SMA, příště pojede s námi. První květnový víkend byli v Londýně, tak popisovala zážitky z prodlouženého víkendu. Bylo jim co závidět. Než jsme probrali naše puboše a já se podělila o zážitky s Hodonína, tak odjížděli k 23 hodině. S Marcelou a dalšími bratranci a sestřenicemi jsme prožívali každé prázdniny u dědy a dodneška vzpomínáme jak jsme si užívali. Byly to zlaté bezstarostné časy.

Den 71 ... 15.5 ... Poslední zvonění

15. května 2009 v 15:53 | Pavla
Dnes na Petrové škole bylo poslední zvonění letošních maturantů. K autu nám natáhli červený koberec a zatáhli pásku. Vstup do školy jen za poplatek. Kdo nazaplatil byl nemilosrdně polit vodou v horším případě nejsmradlavější voňavkou. Samozřejmně jsme dobrovolně zaplatili. Maturanti byli roztomilí i v částečném alkoholovém opojení. Veselí, ale slušní. Ve zmatku jsem zamkla auto, ale klíč zapomněla ve dveřích auta. Začínám být sklerotik. Petr mně ujistil, že je to věkem ať jsem v klidu. Petrovi hlášky nemají chybu, kdo byl v Hodoníně potvrdí. Jeho dnešní hlášku musím napsat. Když na mně asi 3 krát pískal (píská když něco potřebuje) během 5 minut a já se zeptala co zase chce, odpověděl "neremcej, platím tě byť blbě, ale přece". Nepřetrhli by jste ho.
http://www.gymhlinsko.cz/fotogalerie/posledni_zvoneni/img00007.jpg

Den 70... 14.5 ... Majáles

15. května 2009 v 15:16 | Pavla
Ve čtvrtek probíhal Majáles. Ostatní ročníky pořádalo gymnázium, ale letos se zapojily všechny místní střední školy. Studenti uvítala neučení a užili si spostu legrace. V 10 hodin prošel průvod městem do zámecké zahrady, kde se konal hlavní program. Proběhla korunovace krále Majálesu. Petr si užíval, byl středem pozornosti.

Petrova třída před odchodem na Majáles.
Průvod městem.

Den 69 ... 13.5 ... Trapas

13. května 2009 v 19:30 | Pavla
Dnes je opravdu 13 ještě, že není pátek. Přiznávám se bez mučení zapoměla jsem Petra ve škole. Popíšu situaci. Den jako každý jiný. Dopoledne jsem uklidila, navařila no prostě běžné věci. Ve 12.15 zazvonil telefon, volal Petr. Okamžitě zděšení co se stalo, volá jen v případě nouze. Zvednu telefon a Petr:" Kdy pro mně přijedeš čekám už 15 minut a ty nikde" Zapoměla jsem, že je středa kdy Petr končí už ve 12 hodin. Ani jsem se nepřevlekla, sedla do auta a jela. Petr s asistentkou čekali na chodbě a kolem chodící profesoři se ptali na co čekají. Petr škodolibě každému sdělil, že jsem ho zapoměla ve škole. Celý profesorský sbor i s panem ředitelem se bavili na můj účet. Perličku nakonec pronesl Petr : A TO JSEM TI VČERA DAL VÝPLATU. Takový trapas se mi ještě nestal, abych Petra někdy nevyzvedla. Doma měl Petr další námitky,zapomenutý ve škole ,hnusný oběd k tomu a jěště hnusnější polévka(nudle s mákem a zeleninová polevka) Ráno jsem se na blogu smála Wlčici, že zapomněli Martinku. Platí pravidlo, Kdo se směje naposled ten se směje nejvíc.
Petrův humor je originální. Všude říká, že jsem jeho zaměstnanec, když mám připomínky tak mi řekne, jdi si ztěžovat na odbory. Nemám život lehký s puberťákem.

Den 68 ... 12.5 ... Městská policie II

12. května 2009 v 18:40 | Pavla
Ráno jsem odvezla Petra do školy a hned upalovala na městskou policii vyzbrojena paragrafy. Službu měl stejný strážník, který se mnou řešil parkování. Slušně jsem mu vysvětlila proč přicházím a vychrlila na něj své argumenty a čísla zákonů. Strážník zavolal ředitel, že si mám podat stížnost. Opět jsem řediteli zdělila důvod mé navštěvy a řekla všechny čísla zákonů. Pan ředitel se mnou souhlasil a řekl, že strážniky znovu proškolí. Řidič, který parkoval na našem parkovacím místě, ale již pokutován nebude, věc je promlčena. Příště se ten to omyl, lépe řečeno neznalost strážníků opakovat nebude, jak mně ujistil pan ředitel. Ve škole padaly i sázky kdo má pravdu a všichni čekali jak dopadnu. Měla jsem pravdu. Odpoledne mi volali z Městského úřadu (odbor dopravy), vodorovné značení bude v nejbližší době, aby nedocházelo k podobným situacím.

Pro ostatní v podobné situaci píšu číslo zákona: jak vyplývá z § 76 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb. jsou svislé dopravní značky nadřazeny vodorovným dopravním značkám a proto nelze říci, že není-li svislá dopravní značka doplněna vodorovnou dopravní značkou, ztrácí svislá dopravní značka význam. Ze tento přestupek může být ve správním řízení pokuta 5 - 10 000 Kč a zákaz řízení na půl roku až jeden rok.

http://i3.cn.cz/1182342914_policie-mestska2.jpg

Den 67 ... 11.5... Městská policie

11. května 2009 v 19:03 | Pavla
Už po několikáte se mi stalo, že na vyhrazeném parkovišti pro invalidy před Petrovou školou parkovalo auto. Vyhrazené parkoviště nám zařídil pan ředitel. Po ránu jsem se hned naštvala. Ze slušnosti jsem se zeptala ve škole jestli auto není někoho z učitelů. Nebylo, tak jsem zavolala městskou policii. Vysvětlila celou situaci, že to není poprvé kdy nemám kam zaparkovat i když máme vyhrazené místo. Policie auto vyfotila. Přišel řidič a arogantním způsobem řekl, že chybí vodorovné značení a značky si nevšiml. Policista mu dal za pravdu, já tvrdila, že vodorovné značení není povinné. Řidič nedostal ani pokutu, což mně naštvalo ještě víc. Doma jsem hned sedla k netu a začalo pátrání kdo má pravdu. Pravdu mám já. Vodorovné značení by mělo být, ale svislá značka má přednost před vodorovným značením. Vodorovné značení není povinné. Řidič se dopustil přestupku kde mu hrozí pokuta 5 - 10 tisíc a ztráta tři bodů. Potvrdil mi to i kamarád majitel a učitel autoškoly. Zítra se zastavím na městskou policii a poučím strážníky. Mám i číslo vyhlášky jako argument.

Značka před školou.