Duben 2009

Den 54... 28.4 ... Kočárek

30. dubna 2009 v 17:40 | Pavla
Při generálním uklidu jsem zjistila, že máme doma ještě kočárek. Petr v něm seděl naposled před 8 lety. Kontaktoval jsem VZP co s kočárkem. Po asi pěti přepojování jsem se dozvěděla, že ho musím vrátit firmě kde jsem si ho vyzvedla. Další telefonování zda firma ještě funguje. Naštěstí firma sídlí ve Zlíně a kočárek můžu dovést kdykoli. Petra jsem odvezla na praxi a jela vrátit kočár. Administrativní procedůra nebyla dlouhá a všechno jsem vyřídila během pár minut. Další zkušenost, že když se chce všechno jde.

Den 53 ... 27.4 ... Nudný den

27. dubna 2009 v 16:56 | Pavla
Dnešek je divný den. Nic mě nebaví, cítím se unavená, ospalá, prostě na nic. Bolí mě celé tělo, snad nepřichází jarní ůnava nebo nedej bože chřipka. Myslím na Klárku a Majdu ať už překonají nemoci. Nahlížím na blogy, co nového. Vzpomínám na Marcelu jak si užívá v Egyptě.

Petr dnes nastoupil praxi v Albertu i s asistentkou. Vždycky se těší, je to změna oproti škole. Chtěla jsem udělat fotku Petra v alberťáckém munduru na vozíku, ale mám zakázano tam jít nakupovat dokud neskončí praxe. Pubertální Petr je neoblomný. Fotit neeeee ...!

http://www.plazaplzen.eu/img/obchody/Albert-01.jpg

Den 52 ... 26.4 ... ZOO

26. dubna 2009 v 18:20 | Pavla
Krásné i když větrné počasí jsme využili k návštěvě ZOO Lešná u Zlína. Jedna z nejhezčích zoo. Zahrada je rozdělená podle světadílů. Ve středu zahrady je krásný zámeček, který je možné si s průvodcem prohlédnout. Dochovalo se původní zařízení celého zámku. V letním období bývají na zámku i svatby, což musí být velmi romantické. V zahradě jezdí i vláček, kterým můžete projet celou zahradu. U žili jsme si hezké nedělní odpoledne.

Mapka zoo.
Fontána před zámkem.

Krásný zámek uprostřed zahrady.
Vendy přítelkyně Martina a částečně náš taťka Honza.

Petr ve vláčku.

Den 51 ... 25.4 ... Bowling

26. dubna 2009 v 18:08 | Pavla
V sobotu jsme se rozhodli pro mini turnaj v bowlingu, ale budu psat bouling. Hra byla staří proti mladý. Staří-já a manžel Honza, mladí- Martin a Vendy. Petr hlavní fanoušek. Samozřejmě nejlepší hráč Honza. Jinak staří vyhráli nad mladými, jen o fous, ale vyhráli jsme.

Hubnu s nulovým výsledkem
Foceno mobilem.

Den 50... 24.4 ....Ještěrka

24. dubna 2009 v 17:21 | Pavla
Naší kopcovitou zahradu máme zpevněnou terasou z kamení. Terasy jsou bydlištěm ještěrek. Každý rok napočítam asi 5 jedinců. Bessynka neustále číhá na ještěrky, ale nikdy jim neublíží jen si hraje. Dnes, při věšení prádla jsem se divila proč Bessyna kňučí. Měla ještěrku zakousnutou na ocase, běhala dokola jak pominutá. Než jsem doběhla pro foťák, ještěrka se pustila, ale dál bojovala. Nechápala, že Bessynka si chce hrát.

Bydliště ještěrek
Bessynka hrající si s ještěrkou


Den 49 ... 23.4 ... Rodičák

23. dubna 2009 v 18:07 | Pavla
Petrův rodičák dopadl celkem dobře. Měla jsem obavy, ale obstál statečně. Jsem zástupkyně třídy v KRPŠ, tak se účastním všech rodičáku i když jsem ve škole každý den. Koupila jsem si dnes knížku, spíš brožurku o Holešovské hraběnce. V Holešově je krásný zámek, který nyní prochází rekonstrukcí. Zámek je střediskem veškerého kulturního dění ve městě. Knížka popisuje osud poslední hraběnky holešovského zámku. Historie mě hodně zajímá, ale nejvíc historie okolí Holešova.

Holešovský zámek.

http://www.mks.holesov.cz/files/image/galery/zamek/exterier/zam%2011.jpg

Den 48 ... 22.4 ... Sekání trávy

23. dubna 2009 v 18:05 | Pavla
Krásný slunečný den přímo lákal ven na zahradu. Nastartovala jsem sekačku a posekala celou zahradu. Není to žádná lehká práce. Náš kopcovitý terén dá pořádně zabrat, ale aspoň zhubnu. Sekačka není žádná mladice a sem tam stávkuje, hlavě mně elektromagneta. Večer začalo pršet, tráva znovu rychle vyroste a budu mít opět co dělat.

Den 47 ... 21.4 ... Město Holešov

21. dubna 2009 v 14:29 | Pavla
Realizace střechy se pomalu ale jistě blíží. Dnes jsme byli zaplatit dřevo. Dovezou ho v sobotu, tak máme o zábavu postarané. Petr řekl, že nás bude psychicky povzbuzovat, vtipálek. Bydlíme v malé vesničce necelé dva kilometry od města Holešov. Fotka je z Holešovského náměstí, kde je hlavní dominanta kašna.

Holešovská kašna.

Den 46 ...20.4 .... Petrova škola

21. dubna 2009 v 14:28 | Pavla
Petr studuje prvním rokem střední odbornou školu obchodně podnikatelskou obor ekonom. Ve třídě převažují co do počtu holky, kterých je 16 a kluků 7. Petrovi se ve škole moc líbí i já jsem spokojená. Pan ředitel nám ve všem vyšel vstříc i ostatní profesoři jsou velmi vstřícní. Petr má asistentku pedagoga, dobře si spolu rozumí. Spolužáci přijali Petra mezi sebe i když vozíčkáře viděli snad jen na obrázku. Petr je ve škole spokojený a to je pro mě to nejdůležitější.

Škola je u frekventované silnice, pan ředitel nám zajistil parkování pro invalidy přímo před školou.
Vedle třídy má Petr i místnost s postelí kde může odpočívat.
Lavice zakoupená školou.
Škola není bezbariérová proto používá schodolez.
Vstup do školy.

Den 45 ... 19.4 ... Bramboráky

19. dubna 2009 v 19:31 | Pavla
Neděle nudná, nic nedělání. Ráno jsem musela pro Lucku, měla noční. Po takovém brzkém raním vstáváním už prostě neusnu. Uvařím si kávičku, vezmu knížku, všude klid, všichni spí, prostě idylka. potom si sednu k PC a vklidu si hledám na netu. Petr opět seděl u počítače a dodělával kamarádovi notebook. Když jsem se zeptala proč mu to tak dlouho trvá tak mě usadil větou "Představuješ si to jak Hurvínek válku, není to jednoduché, když to mu nerozumíš, tak se do toho nepleť". Lucka po noční dospávala u televize.
K večeři jsem udělala bramboráky, které nemám ráda, ale ostatní je milují. Než jsem je stačila vyfotit tak bylo po bramborákách.

Den 44 ... 18.4 ... Sobota

19. dubna 2009 v 19:30 | Pavla
Obyčejná sobota. Dopoledne uvařit oběd. Odpoledne něco málo práce na zahradě. Večer jsem zjistila, že ve Zlíně v kině dávají film Líbáš jako bůh. Známí doporučili, dobrý český film, ale bylo už pozdě. Petr dělal něco málo do školy a jinak kamarádovi spravoval notebook. Jeho řečem jsem absolutně nerozuměla. Samé výrazy typu hadr, ramka, bootování, ani nevím jak se to píše. Petr prostě neviděl, neslyšel.

Den 43 ... 17.4... Všední den

17. dubna 2009 v 16:56 | Pavla
Obyčejný den. Vezla jsem auto do Zlína na výměnu předního skla. Dopadla jsem dobře, sklo je nové.
Den nezačal právě dobře, hlavně pro Lucku, zapoměla jít do práce. Večer se dívala na rozpis služeb, pátek volno a sobota, neděle služba. Ráno telefon, má službu. Podívala se znovu do rozpisu a popletla týdny, službu opravdu má. Rychle oblíct a zavést Lucku do práce. Přišla o půl hodiny pozděj. Nemá řidičák, když slouží o víkendu tak dělám taxi. Autobus o víkendu jede v 7 ráno pak ještě odpoledne a šlus. To je nevýhoda bydlení na vesnici.
Petr celkem v pohodě, jenom někdy přestává fungovat pravá ruka, má ji chvilku úplně bezvládnou. Poslední dobou se k ruce přidává i hlava. Ohne hlavu dolů a už nejde jí zvednout. Nevím jestli to popisuju dost srozumitelně. Říká, že mu padá hlava. Musím mu ji dát nahoru. Při mytí vlasů musím hlavu jednou rukou držet, jinak padá dolů. Doufám, že to není špatné znamení.


Při focení rozpisu měla Lucka na nástěnce připíchnutou Hymnu života. Chtěla jsem hymnu vyfotit, ale byla nečitelná tak jsem ji přepsala. Líbila se mi.


Hymna života:

Život je šance - využij ji
Život je krása - obdivuj ji
Život je blaženost - užívej ji
Život je sen - uskutečni ho
Život je výzva - přijmi ji
Život je povinnost - naplň ji
Život je hra - hraj ji
Život je bohatství - ochraňuj ho
Život je láska - potěš se sní
Život je záhada - pronikni jí
Život je slib - splň ho
Život je smutek - překonej ho

Rozpis Lucky
Hymna života

Den 42 ... 16.4... Kolo

16. dubna 2009 v 19:06 | Pavla
Manžel jel do Zlína měnit sklo na autě tak jsem se svezla s ním, podívát se do světa. Sklo nevyměnil. Hodinu čekal na likvidátora pojišťovny než sklo nafotí. Měl přijed v 9 a po 10 tam byl jak na koni. Když bylo sklo nafocené v servisu zjistili, že sklo mají, ale neměli jaký si rámeček. Tento úkol čeká zítra na mně. Doufám, že nevznikou další komplikace, což by v mém případě nebylo nic nového. Ve Zlíně jsem si koupila kolo. Jako předčasný dárek k narozeninám.Den 41 ... 15.4 .... Den blbec

15. dubna 2009 v 18:38 | Pavla
Dnes šel Petr poprvé po nemoci do školy. Při jízdě do školy, od předemnou jedoucího auta odletěl kamínek a udělal na předním skle pěkného pavouka. Po telefonu jsem sklo řešila s pojišťovnou, naštěstí máme připojištěné všechny skla. Zítra má manžel o zábavu postaráno, jede do Zlína vyměnit přední sklo. Jěště, zě mi po včerejším nedopatření funguje můj telefon. Díky telefonu jsem všechno rychle vyřídila, že všechno půjde tak rychle jsem nevěřila. Aspoň jedno pozitivní.
Manžel, když zítra musí do servisu vyměnit sklo, tak si donesl práci domů, aby zítra stihl všechny povinnosti. Pracoval na Pc, právě končil, když jsem prošla okolo, počítač se sám vypnul. Manžel byl na mrtvici, co napsal neuložil a mohl psat znovu. Vysílám totiž elektromagnetické negativní vlny, jak říká manžel. Jsem magnetická, udržím na sobě kovové předměty. Přiložím fotku s důkazem.


Moje opupínkovaná ruka a důkaz,že jsem magnetická.Když vidím ty své špeky je mi zle.Prasklé přední sklo.Den 40 ...14.4 ... Telefon

14. dubna 2009 v 18:57 | Pavla
Dnes jsem řešila trable s telefonem. Manžel mi volal a nemohl se dovolat, tak to řešil přes Petra. Bylo tisíc připomínek na co mám telefon, když se mi stejně nedovolá. Podívám se na telefon a jsem bez signálu. Petr mě zkouší prozvánět a mé telefoní číslo neexistuje. Tak jsem simku vložila do jiného telefomu a zase nic. Zavolala jsem operátora, vysvětlila svůj problém. Jako paušální zákazník platím faktury včas, tak nevidím důvod, proč mám blokovaný telefon. Operátor mi vysvětlil, že jsem si požádala a zrušení čísla, šly na mě mdloby. Telefon používám i pro platby přes internet. Chodí mi autorizační smsky. Po delším rozhovoru, kdy jsem vysvětlila, že nic jsem nezrušila a platím včas a číslo chci dál užívat, operátor řekl, že vše pozjišťuje a zavolá. Po hodině zavolal s tím, že došlo k omylu a chyba je na jejich straně. Omluvil se a příští měsíc budu mít slevu na paušálu. Sláva telefon konečně funguje.

Můj předpotopní telefon jak říká Petr.

Den 39 ... 13.4 ... Velikonoce

14. dubna 2009 v 10:23 | Pavla
Velikonoce moc neslavíme. Uvařila jsem oběd, milovanou kačenku se zelím. Lucka obsluhovala koledníky, chodí tak 20 dětí, dáváme čokoládová vajíčka a mašle. Chodí jen dopoledne.
Po obědě jsme jeli na výlet do Brna. Prošli jsme město, dali si zmrzlinu a zastavili se v Olympii, jen tak na čumendu. Martin jel s Vendy na celý den na výlet na Hostýn. Je to poutní místo s kostelem na velkém kopci, několikkrát ročně se tam konají různé poutě (hasičská, politických vězňů...). Prostě výletní neděle.
Lucka koupila pouze jedno tričko (prohlásila musím šetřit).
Pohled z terasy na Brno.

Den 38 ... 12.4 ... Kino

12. dubna 2009 v 19:57 | Pavla
Pohled z kavární terasy na náměstí Zlína.
Dnes jsme měli naplánovanou návštěvu ZOO. Petr sice ještě bere antibiotika, ale může ven, cítí se v pohodě. Ráno při pohledu z okna, krásně svítilo sluníčko, jsem si řekla, počasí super. Jenže foukal studený vítr, tak jsme ZOO zamítli, kvůli Petrovi. Akční taťka našel na netu, že v multikině dávají Rychle a zběsile a bylo rozhodnuto. Tento druh filmu moc nemusím, ale co bych pro rodinu neudělala. Pert i ostatní, jela s náma i Lucka, si užívali, dalo se to přežít. Po kině byla i kávička v kavárně, jako mé odškodnění.

Lucka při pítí kávičky.
Čekání na film.

Den 37 ... 11.4 ... Pohodová sobota

12. dubna 2009 v 19:50 | Pavla
http://www.abecedazahrady.cz/files/1279.jpg
Sobota jako malovaná. Ráno jsme navštívili opět zahradnictví, koupili jsme břečtan na pergolu a ještě pár kytiček. Odpoledne tím pádem bylo pracovní. Manžel s Martinem dokončil pergolu, chlapci šikovní. Já zasadila kytičky a večer jsme po dobře vykonané práci grilovali. Taťka naložil masíčko, prostě idylka.
Nikdo se nechce fotit, jak mě vidí s foťákem, už utíkají.

Den 36 ... 10.4 .... Klapotání

10. dubna 2009 v 17:06 | Pavla
Na naší vesnici krásné, střediskové se dodržují tradice. Na velikonoce chodí chlapci klapotat, tak se aspoň říká u nás na střední Moravě. Obchází poctivě celou vesnici. Podle toho co vím, tak klapotání nahrazuje zvonění kostelních zvoní, které nesmí zvonit od středečního klekání až do sobotního oběda. Proč nesmí zvonit nevím. Klapotají jen kluci do 14 let, dřevěnou klapotkou. Nejstarší je kapitán a má na starosti celou skupinu. Klapotá se ve středu v 17 hodin pak ve čvrtek a pátek v 5 ráno ve 12 ve 15 a v 17 hodin. V sobotu v 5 ráno a pak v 10 hodin chodí dům od domu a vybírají peníze do kasičky. Peníze kapitán poctivě rozdělí mezi všechny podle toho kolikrát kdo klapotal. Pamatuju, když klapotal Martin donesl si až 500 korun. Kluci se na klapotání vždycky moc těší.
Martinova památeční klapotka.
Skupinka klapotačů.

Den 35... 9.4 ...Vozík

9. dubna 2009 v 19:12 | Pavla

Dnes přivezli s firmy Ortoservis předvést Petrovi električák. Měl možnost vyběru ze dvou druhů. Jeden vozík měl otočná kolečka vepředu, druhý vzadu. Vybral s kolečkama otčnýma vpředu . Potřebná razítka máme všechna, budeme čekat na pojišťovnu jak se vyjádří. Petr na mechaničáku je odkázaný kdo ho kam zaveze. Těší se jak bude jezdit kam se mu zachce. Moc to Petrovi přeju.
Poradili nám i jak řešit zvedák do vany, budeme mít stropní. Koupelnu budeme celou předělávat, jak začne rekonstrukce, přijede technik a nevrhne technické řešení. Na internetu jsem se o stropním nebo nástěnném zvedáku nic nedověděla až jsem se zeptala. Stropní zvedáky navrhují individuálně, proto je nemají v katalogu. Potvrdilo se mi přísloví lína huba holé neštěstí.