Březen 2009

Den 26... 30.3 ...Neurologie

31. března 2009 v 16:25 | Pavla
Tato fotka je Petrův černý humor (ideální vozík do školy, říká Petr).
http://gadgets.zive.cz/images/2006/04duben/tank.jpg

Dnes jsme byli s Petrem v Brně na kontrole u pana docenta Vondráčka. Kontrola dopadla dobře. Zhoršily se rude, ale v mezích normalu s tím se musí počítat. V čekárně si k nám přisedla paní, má taky dceru na vozíku. Byla to paní Kočová. Kdo chodí na stránky spinálky ví o kom píšu. Tato paní založila spolek rodičů a dětí s SMA. Hned jsme si měly o čem povídat. Jsem ráda, že jsme se potkaly osobně, známe se jen z dopisování. Velmi příjemná paní.

Den25... 30.3... Dárek

31. března 2009 v 16:22 | Pavla

Dnes jsme Petrovi byli koupit dárek k narozeninám, chtěl rádio na dálkové ovládání. V Datartu jsme našli i se zásobníkem na 7 CD i cena byla přijatelná. Ještě jsem koupila dárky na doplnění šatníku. Petr poslední dobou o sebe dbá, jít do školy bez gelu na hlavě, nemyslitelné.

Den 24... 29.3 ...Policejní akce

31. března 2009 v 16:20 | Pavla
http://www.vsetin-info.cz/files/images/policie_0.gif

Na bývalém hraničním přechodu Hatě je velká tržnice vietnamců, prodávají padělky značkového zboží, vždycky se tam jedeme ze zvědavosti podívat. Možná jste v televizi zaznamenali, policejní zátahy na prodejce těchto padělků. V neděli jsme byli přímo na místě zátahu. Klidně procházíme tržnici, dívame se na zboží. Najednou začali na sebe trhovci jejich hatmatilkou pokřikovat. Vedle mě zakřičel statný muž v civilu "Policie". Trhovci začali utíkat. Zažila jsem pořádný šok, nemohla jsem se hnout z místa. Policie zatarasila všechny východy, mi jsme naštěstí už trh opustili. Babička, která byla s námi, říkala, že kdo má nakoupené padělky tak těm všechno zabaví a pak teprve pustí s tržnice. Nemáte ani zboží ani peníze. Byl to, ale šok. Křičeli policajti, křičeli trvhovci no zmatek nad zmatek, Petr i s mím manželem si pak z nás dělali srandu, protože celou dobu věděli že za námi jde civilní policista.

Den 23...28.3 .... Pracovní sobota

31. března 2009 v 16:17 | Pavla
Nádherné jarní počasí nás vylákalo ven. Pomohla jsem babičce nasadit brambory. ředkvičky, salát a ostatní zeleninu. U nás je pořád mokro a zeleninu hned tak sadit nebudu. Petr si užíval sluníčka a po dlouhé době trávil celé odpoledne venku. Opálil si nos a tváře. Petr se krásně opaluje, hned je krásně snědý. Jižní Morava je jižní Morava.
Petr si užívá sluníčka s malou neteří Natálkou.

Den 22...27.3 ...Odjezd

31. března 2009 v 16:15 | Pavla
V pátek jsme odjeli na prodlouženou návštěvu babičky do Znojma. Děda je po operaci kolene, ale už se lepší. Pěkně jsme se zasmáli, když babička popisovala jaký je děda popleta. Lékaři doporučili dědovi brát tabletky vápníku. Babička v lékarně koupila vápník. Lékarnice nabídla ještě nový výrobek, tablety na bělení zubní protézy. Cena byla příznivá tak babička přípravek koupila. Doma oznámila dědovi, že koupila vápník a bělící přípravek. Děda popleta do vápníku dal bělit zuby a bělící tabletu rozpustil ve vodě a vypil. Dědovi nebylo ani divné, že vápník tak moc pění. Naštěstí nebyly žádné následky záměny.

Den 21 ... 26.3 ... Depresivní den

26. března 2009 v 17:34 | Pavla
http://www.mojedite.cz/uimages/8864_25304NWLRGB1.jpg
Nevím jak napsat své pocity, je mi hnusně. Nevím proč? Všechno na mě padá, chce se mi brečet. Petr je relativně v pořádku, chřipka proběhla mírně.

Ubíjí mě ten stereotyp. Zavést Petra do školy, nakoupit, navařit,uklidit a pořád dokola. Chtěla bych do práce, zkoušela jsem, ale nejde to. Asi řeknete, že i když chodíte do práce je to taky pořád dokola. Jste mezi lidmi. Přijdete na jiné myšlenky. Já jsem skoro pořád s Petrem sama. Manžel má časově náročné zaměstnání. Lucka a Martin jsou dospělí, mají jiné zájmy. Moje nejlepší kamarádka má vážně nemocného manžela, tak se vídáme poslední dobou málo. Chybí mi lidi. Manžel mě posíla mezi lidi, ale samotnou mě to neláká. Vím, že se o Petra perfektně postará, když někam jdu mám pocit viny vůči Petrovi. Vím, že mu začíná docházet,j ak je omezený se kamkoli sám dostat. Teď na střední, spolužáci probírají kde zapařili o víkendu.

Ten pocit viny je v tom, že já někam jdu a Petr je doma. Mám strach, že mu to příjde líto. Možná, že mě nechápete co chci napsat, ale mě se uleví, že se, obrazně řečeno vypovídám. Doma jsem už 20 let. Napřed mateřská a pak péče. Člověk doma pomalu, ale jistě blbne. Teda aspoň já. Nedávno jsem přemýšlala, jak se píše velké psací S. Jediné spojení ze světem je PC a net. Budu končit ať někoho tou hnusnou náladou nenakazím.

Den 20... 25.3 ... Smutné vzpomínání

25. března 2009 v 18:04 | Pavla
25.3 2002 byl nejčernější den našeho života. Tento den prohrál náš syn Patrik svůj boj s SMA. Uplynulo už 7 let od jeho odchodu z tohoto světa, ale stále to bolí. Není den, aby jsme na něj nevzpomněli. Tento den je plný deprese a smutku, i když si člověk říká, život jde dál, ale stejně to na nás dolehne.
Omlouvám se za nekvalitní fotku.

Den 19... 24.3 ... Všední den

24. března 2009 v 18:11 | Pavla
Dnes jsem byla jako včelička, musím se pochválit. Umyla, navařila, uklidila, práce šla hezky od ruky. Zítra bude pršet, mám umytá okna! (nepsané pravidlo). Petr tento týden má praxi v Albertu. Je nadšený. Podává zboží asistentce, která skládá zboží do regálů. Praxi nemusel mít, ale chtěl. Teorii odborných předmětů jako zbožíznalství a obchodní provoz, porovnává s praxí.
Právě umytá okna pokřtil sníh. Mozek vypovídá službu fotím přes síť v okně.

Den 18... 23.3... Reklamace

23. března 2009 v 17:47 | Pavla

Dnes jsem reklamovala pekárnu Hrůza a děs! Nárok na vrácení peněz nemám protože, uplynula 14 denní lhůta. Po 30 minutovém vysvětlování, že pekárna nemýchá těsto, reklamaci uznali. Vrchol všeho byla otázka, zda si pekárnu odvezu do servisu sama. Prodejce reklamace posílá poštou. Při dotazu, kde je servis byla odpověď o dvě ulice dál. Šly na mě mrákoty a tlak vyskočil na 200. Doručení reklamace do servisu trvá týden. Zatla jsem zuby, vzala pekárnu a zavezla do servisu. Za týden mám zavolat v přídadě velké vady dostanu pekárnu novou, technik naznačil asi motor a ty neopravují. Pak, že Kocourkov není!

Den 17 ... 22.3 ... Pekárna

22. března 2009 v 18:31 | Pavla
Tak dnes klekla pekárna, vydržela fungovat necelé tři týdny. Přestala mýchat těsto, což je dost podstatná závada. Zítra ráno jdu reklamovat. Petr mi poradil, že mám nárok na nové zboží nebo vrácení peněz, učili se v hodinách obchodního provozu zákon na ochranu spotřebitele a ten mluví jasně. Napsal mi na lístek i číslo zákona, abych měla čím argumentovat. Napíšu jak jsem dopadla v obchodě.

Den 16... 21.3 ... Boty

22. března 2009 v 18:30 | Pavla
Petrovi koupit boty je nemožné, má širokou nohu. Jedny boty uzké, druhé nemoderní. Nakonec jsme pčece jen vybrali. Pro sebe jsem si koupila jarní bundu, tak snad jaro přivoláme. Dnes ráno teploměr ukazoval -5 stupňů. Počítala jsem, topíme 7 měsíců v roce, to je asi tím globálním oteplováním.

Den 15... 20.6 ... Aerobik

20. března 2009 v 18:31 | Pavla

Dnes se konala ve Zlíně soutěž v aerobiku. Má 11 letá neteř Veronika soutěžila tak jsme šli fandit, cvičí od pěti let. Soutěžily i nejmenší děti z celé Evropy. Vidět cvičit ty nejmenší je nádhera, chvilemi jsem měla i slzy v očích dojetím. Všem doporučuji jít se podívat na takovou soutěž. Zítra mají vyhlášení výsledků, tak budu Veronice držet palce, ať dobře dopadne.

Den 14.... 19.3 ... Svátek Josefa

19. března 2009 v 16:36 | Pavla
Dnes u nás měla policie manévry. Ráno jsem vezla Petra do školy a zastavila mě policie. Musela jsem poprvé v životě dýchat do balonku, asi si mysleli, že od rána slavím Josefka. Ta sama hlídka mě zastavila odpoledne, když jsem jela pro Petra do školy. Marně jsem argumentovala tím, že mě kontrolovali už ráno. Mám řidičák 15 let a policejní kontrolu jsem měla třikrát z toho dnes dvakrát. V minulosti na svátek Josefa byly vždy policajti na každém rohu. Svátku Josefa se říkalo MDM (mezinárodní den mužů). Čím dál tím víc začínám vzpomínat na minulost, jak ten čas rychle letí. Lucka a Martin třeba nedokáží pochopit, že televize vysílala jen večer a ještě k tomu černobíle, ale už zase vzpomínám. Všem Josefům hodně zdraví k svátku.

Den 13 ... 18.3... Mučidlo

18. března 2009 v 17:55 | Pavla
Dnes mi manžel koupil stroj na týrání těla. Snažím se hubnout, ale jde to těžko. Lucká říká "To je věkem". Mám dietu, cvičím, efekt nula nula nic. Váha ukazuje pořád stejnou cifru, ale nepřibírám.

Dnes jsem Petra objednávala k panu docentovi Vondráčkovi (neurolog) na kontolu. Chci udělat genetické testy na počet kopií genu, abych věděla jaký bude mít průběh, jak bylo psáno na fóru spinálky. Chci vědět na čem jsme. S Petrem jsem o tom mluvila a chce vědět jaký bude průběh. Petrův černý humor je opravdu černý, když jsem se zaptala proč chce vědět jaký bude průběh tak mi odpověděl "No jestli se mám učit, jestli se dočkám maturity" Všechno bere s humorem, ale někdy mě jeho humor dost rozhodí.

Den 12 ... 17.3 ... Tapiko

18. března 2009 v 17:51 | Pavla
Při prohlížení internetu mě zaujala stránka tapika. Za starých mladých časů, bylo vázání tapika moji zálibou. Nevěděla jsem, že se ještě stále vyrábí. Neodolala jsem a objednala jeden kobereček. Vázání je dobré na dlouhé zimní večery. Kobereček rozměrů 130x70 cm hned tak hotový nebude, ale ten pocit vlastní výroby je hřejivý.

Den 11... 16.3 ... Ortopedická kontrola

16. března 2009 v 18:33 | Pavla
Dnešní kontrola dopadla dobře. Hurááá. Páteř je po roku od operace zcela zahojena, ale musíme být i nadále opatrní. Tyče okolo páteře by mohli při prudkém nárazu prasknout, ale není to tak strašné s tou opatrností. Petrovi operace velmi pomohla.

Den 10... 15.3 ... Hlídání neteře

16. března 2009 v 18:32 | Pavla

Krásné slunečné nedělní počasí. Člověk má hned lepší náladu. Sluníčko mně nalákalo k procházce s dvou měsíční neteří Natálkou. Asi stárnu, na miminko se už necítím, pohlídat ano, ale na pořád už ne.

Den 9 ... 17.3 ... Výlet do Rakouska

16. března 2009 v 18:30 | Pavla
Když jsme ve Znojmě, vždy navštívíme Rakousko. Lákají nás výhodné ceny elektroniky a nářadí. Ceny jsou o třetinu nižší než u nás. Tentokrát, jsme koupili Martinovi elektrickou pilku. Petr byl středem pozornosti, všichni se na něj usmívali a dokonce dostal od majitele obchodu čokoládu. Petrovi zájem zvědavců naštěstí nevadí.

Den 8 ... 13.3 ... Poslední den prázdnin

16. března 2009 v 18:27 | Pavla
V pátek jsme s Petrem odjeli na víkend k babičce do Znojma. Cestou taťka vyzkoušel novou navigaci. To bude nápor na moji pevnou vůli, babička určitě něco dobrého upeče.

Den 7 ... 12.3 ... Kuchyňská linka

12. března 2009 v 10:55 | Pavla
Musím se pochlubit jak mám šikovného syna. Včera babička poslala fotku své nové linky. Martinovi se fakt povedla. Blíží se konec prázdnin, Petr je celé proseděl u počítače, jako tradičně. V pondělí jedeme na kontrolu do Brna. Všimla jsem si, že Petr, když sedí začíná vytáčet trup do prava a zvedá při tom pravé rameno nahoru a říká, cituji "je mi to úplně jedno". Tak s obavami čekám verdikt lékaře ortopeda.